Kiedy warto przeprowadzić czyszczenie komory silnika?

Kiedy warto przeprowadzić czyszczenie komory silnika?

19-09-2022
Jeżeli rozważasz sprzedaż auta lub po prostu chcesz jeździć w bezpiecznym samochodzie, warto wziąć pod uwagę mycie detailingowe komory silnika. Na czym ono polega? I w jakich sytuacjach trzeba oddać auto do specjalisty? W tym artykule znajdziesz odpowiedź na powyższe pytania.

Na czym polega detailingowe czyszczenie komory silnika?


Auto detailing to nie tylko zewnętrzne czyszczenie auta i jego karoserii. Do takiej pielęgnacji samochodu zalicza się również detailingowe czyszczenie komory silnika. Na czym to polega? Zależy ono od rodzaju auta – benzynowy, dieslowy lub hybrydowy. W przypadku silnika benzynowego trzeba być bardzo dokładnym . Profesjonalny zakład auto detailingowy nie naruszy świec, cewek zapłonowych, przewodów czy rozdzielaczy. Tak zwane „benzyniaki” i ich silniki są bardzo wrażliwe na wilgoć. Inaczej ma się sprawa z silnikiem dieslowym. On nie reaguje tak gwałtownie na zalanie, ale trzeba pamiętać, że pozostałe elementy już tak. Kiedy warto zainwestować w profesjonalny auto detailing komory silnika?


W jakich sytuacjach warto poddać czyszczeniu komorę silnika?


Przede wszystkim mycie detailingowe komory silnika przyda się przed sprzedażą auta . Dzięki niemu można podwyższyć wartość samochodu nie tylko ze względu na estetyczny wygląd. Auto detailing pozwala odświeżyć komorę silnika, przez co samochód wygląda na zadbany i przede wszystkim sprawny. Przy myciu detailingowym wychodzą też pewne niedociągnięcia czy usterki auta. Tutaj dochodzimy do sytuacji, która jest bardzo ważna z punktu widzenia kierowcy, czyli zachowanie bezpieczeństwa . Dzięki regularnej pielęgnacji komory silnika można się dowiedzieć, czy nie ma niebezpiecznych zacieków na silniku. Oprócz tego zostają sprawdzone wszystkie elementy wrażliwe, takie jak cewki czy świece.