Czy warto samemu sprzedawać samochód?

Czy warto samemu sprzedawać samochód?

Czy warto przygotować samochód do sprzedaży?  Przygotowanie pojazdu do sprzedaży to bardzo istotna…

Samodzielne sprowadzenie samochodu to duże przedsięwzięcie i niejednokrotnie wiąże się z tym sporo działań.

Sami często zabieramy się za to, nie mając o tym do końca pojęcia.   A może w takim przypadku warto skorzystać z pomocy profesjonalisty ?


Czy warto przygotować samochód do sprzedaży? 


Przygotowanie pojazdu do sprzedaży to bardzo istotna sprawa. Im lepsza prezentacja i ogólny odbiór pojazdu, tym oferta będzie wydawała się bardziej atrakcyjna dla potencjalnego kupca. Zdjęcia naszego samochodu stojącego pod domem zrobione telefonem niestety mogą nie wystarczyć. Na stronach internetowych jest masa takich ofert, które często są po prostu przewijane dalej. 


Co w tym przypadku możemy zrobić? 

Warto wtedy skorzystać z usług profesjonalnego fotografa, który wykona sesję sprzedażową, dzięki czemu nasza oferta będzie skutecznie przyciągała uwagę, zachęcając tym samym do kupna pojazdu. Ale czy to wszystko co możemy zrobić dla swojego samochodu? 


Dobrym pomysłem na poprawienie wyglądu jest autodetailing. Dokładne mycie, polerowanie drobnych rys, czy też konserwacja np. powłoką ceramiczną lub folią ochronną może znacznie podwyższyć wizualną wartość samochodu. Warto o tym pomyśleć, bo taki zabieg może zwiększyć cenę pojazdu nawet o 20%.

dsc8851.jpg
dsc8866.jpg

Jak należy wycenić wartość pojazdu? 


Wycena pojazdu to bardzo kontrowersyjna sprawa. Wielu posiadaczy nie wie jak to zrobić i często cena jaką podają nie jest adekwatna do stanu technicznego i ogólnej kondycji samochodu. Bardzo ważna jest wnikliwa analiza tego, dzięki czemu nasz pojazd w ogóle się porusza. Chodzi mianowicie o silnik. Jest to serce samochodu i gdy ono będzie szwankowało to marna szansa na duży zysk ze sprzedaży i atrakcyjną ofertę dla nowego właściciela. 


Historia serwisowa i przebieg to też bardzo ważne sprawy. Musimy wnikliwe prześledzić co wcześniej działo się z pojazdem i w jakim stopniu jest oryginalny. Wiadome jest, że jeśli historia serwisowa jest dość obszerna, to może oznaczać tylko i wyłącznie kolejne problemy w przyszłości i prawdopodobne kolejne naprawy. Tak samo jest z przebiegiem. W ostatnich czasach to drażliwy temat. Nieuczciwi sprzedawcy często cofają licznik, aby oszukać ile kilometrów pokonał samochód, chcąc więcej zyskać. 


Ale to nie wszystko. Ważne jest także to, co widzi nasze oko. Autentyczność lakieru i bezkolizyjność to dwie bardzo ważne kwestie, które przy wycenie pojazdu musimy wziąć pod uwagę.

Ile zajmuje sprzedaż samochodu i czy mamy na to czas? 


Sprzedaż samochodu to poważna kwestia. Trzeba go odpowiednio przygotować, aby spodobał się potencjalnemu klientowi. Jak wiemy, w dzisiejszych czasach jest on bardzo wymagający. Interesuje go każdy detal i na wszystko zwraca szczególną uwagę. Obecni posiadacze samochodów luksusowych to zazwyczaj osoby zapracowane i mające dużo zajęć. 


Wiele osób przekonało się już jak żmudne i męczące bywają samodzielne próby sprzedaży samochodu. Odpowiednie przygotowanie pojazdu, czyli szeroko rozumiany detailing lub sesja zdjęciowa są bardzo czasochłonne. 


Dobrym rozwiązaniem w tym przypadku jest skorzystanie z pomocy doświadczonych pośredników. Po prostu oddajemy im swój samochód i nie musimy się już o nic martwić.

dsc8863.jpg