Jak powinien wyglądać zakup samochodu używanego?

Jak powinien wyglądać zakup samochodu używanego?

Zakup samochodu to jedna z poważniejszych decyzji finansowych, dlatego musi być dobrze przemyślana.

Zakup samochodu to jedna z poważniejszych decyzji finansowych, dlatego musi być dobrze przemyślana. 


Nic nie może budzić naszej wątpliwości.    Jak zatem mamy się do tego zabrać?dsc9246.jpg

Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem? 


Przed zakupem auta zwykle zwracamy uwagę na bardzo wiele rzeczy. Patrzymy jak prezentuje się samochód, jaką ma moc i jakie są osiągi silnika. 

Decydując się na zakup musimy zwrócić uwagę dodatkowo na kilka bardzo istotnych aspektów. Powinno nas zainteresować między innymi to, ilu dany pojazd miał właścicieli. Ich większa ilość może oznaczać, że z pojazdem może być coś nie tak, np.  słaby stan techniczny lub auto ma inny ukrywany defekt.

Warto zwrócić uwagę na wiek oraz przebieg samochodu. Wiadomym jest, że im młodszy samochód i im mniejszy przebieg, tym lepiej.  Najważniejszy jednak przy zakupie samochodu jest jego stan techniczny. Ze źle działającym, wadliwym silnikiem daleko nie zajedziemy.

 


Jak sprawdzić technicznie samochód?


Ważne przed zakupem pojazdu jest sprawdzenie jego stanu technicznego. Jeżeli chcemy mieć 100 procentową pewność co do przebiegu i jego kondycji, warto się wybrać na stację diagnostyczną, na której bez problemu możemy wszystko sprawdzić. 


Rozwieje nam to wszelkie wątpliwości i pokaże czy cena jest adekwatna do tego, co chcemy kupić. Podczas takiej kontroli warto zapytać mechanika co myśli na temat pojazdu. Bardzo dobrym rozwiązaniem, dla osób bardziej dociekliwych jest sprawdzenie historii pojazdu po numerze VIN. .  

dsc9257.jpg
dsc9255.jpg


Od kogo warto kupić samochód? 


Od dawna wiadomo, że zakup samochodu to poważna sprawa. Często wydajemy na niego sporo naszych pieniędzy, ale czy tak naprawdę zawsze jesteśmy przekonani o autentyczności przedstawianych nam danych na temat samochodu?

 

Gdzie możemy go kupić najpewniej, a poźniej spać spokojnie? Najlepszą i najbezpieczniejszą opcją na zakup samochodu jest wybranie się do dealera danej marki i tam sprawdzić jego ofertę. Nie chodzi tylko o zakup nowego samochodu, ale także samochodów używanych. 


Autoryzowane salony posiadają dokładną dokumentację na temat samochodu, jego kartę serwisową oraz informacje o poprzednich właścicielach i w jakich warunkach był eksploatowany samochód. Kupując samochód w takim miejscu mamy pewność, że był on serwisowany tylko w autoryzowanych warsztatach marki. Nie bójmy się więc zapytać u dealera o samochód, który nas interesuje, możemy mieć z tego jedynie same korzyści.